Mjesna bratstva OFS-a Splitsko-dubrovačkog područnog bratstva

 

Članovi vijeća Splitsko-dubrovačkog područnog bratstva OFS-a za razdoblje od 17. rujna 2016. do lipnja 2019.

  • Područna ministra: Mila Šuto, Zmijavci, MB „Sv. Leopold Bogdan Mandić“
  • Područna doministra: Suzana Fiorenini, Cavtat, MB „Gospa snježna“
  • Područna tajnica: Ivana Lešina, Runović, MB „Svih svetih Franjevačkog svjetovnog reda“
  • Područna blagajnica: Jasna Šabić, Zmijavci, MB „Sv. Leopold Bogdan Mandić“
  • Područni povjerenik za formaciju: Angela Koštro, Imotski; MB „Sv. Franjo“
  • Povjerenik za Framu: Mate Vukorepa, Split, MB „Sv. Obitelj“
  • Povjerenik za nazočnost i djelovanje u svijetu: Dragutin Koštro, Imotski, MB „Sv. Franjo“
  • Povjerenik za komunikaciju i informiranje: Dragutin Koštro, Imotski, MB „Sv. Franjo“

Područne vijećnice:

  • Zdenka Filipović Grčić, Sinj, MB „Gospa Sinjska“
  • Marija Jurjević, Lumbarda, MB „Padre Pio“
  • Mara Ljubić, Split, MB „Gospa od zdravlja“
  • Iva Stančić, MB Lapad „Sv. Josip“

Područni duhovni asistenti:

  • Fra Stipe Nimac, OFM, MB „Blagovijest“ Split
  • Fra Kruno Kemić, OFMConv, MB „Sv Frane“ Split
  • Fra Drago Vrhovec, OFMCap, MB „Gospa od Pojišana“ Split
  • Fra Ivo Martinović, TOR, MB „Sv. Obitelj“ Split

Područna predsjednica FRAME: Matea Lončar

Delegati pri nacionalnom kapitulu:

  • Dragutin Koštro, Imotski, MB „Sveti Franjo“
  • Mirjana Vitić, Sinj, MB „Gospa sinjska“
  • Anka Klarić, Makarska, MB „Blažena djevica Marija Bezgrešna“
  • Mira Maslov, Split, MB Trstenik „Blagovijest“

 

Mjesna bratstva


Blato / Vela Luka (Korčula) - "Bl. Marije propetoga Isusa Petković"
Mjesečni susreti: Prva nedjelja u mjesecu
Ministra: Niljana Borčić
Duhovni asistent: č.s. Janja Jurman (CFM), Družba Kćeri milosrđa Trećega samostanskog reda sv. Franje (CFM), Provincija Krista Kralja, Zagreb

Cavtat - "Gospa snježna“
Mjesečni susreti: Zadnji petak u mjesecu sa duhovnim asistentom i jednom mjesečno sami
Ministra: Suzana Fiorenini
Duhovni asistent: fra Veselko Grubišić (OFM), Franjevačka provincija sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri (OFM), Zadar

Dubrovnik - "Mala braća"
Mjesečni susreti: Druga i četvrta nedjelja u mjesecu
Ministra: Ana Bokun
Duhovni asistent: fra Veselko Grubišić (OFM), Franjevačka provincija sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri (OFM), Zadar

Dubrovnik, Lapad - "Sveti Josip"
Mjesečni susreti: Po dogovoru s časnom sestrom
Ministra: Iva Stančić
Duhovni asistent: č.s. Veronika Dunatov (CFM), Družba Kćeri milosrđa Trećega samostanskog reda sv. Franje (CFM), Provincija Krista Kralja, Zagreb

Imotski - "Sv. Franjo"
Mjesečni susreti: Prva nedjelja u mjesecu
Ministra: Angela Koštro
Duhovni asistent: fra Zoran Kutleša (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Kuna (Pelješac) - "Gospa od Delorite"
Mjesečni susreti: Druga nedjelja u mjesecu
Ministra: Nada Lušić
Duhovni asistent: fra Josip Vidas (OFM), Franjevačka provincija sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri (OFM), Zadar

Lumbarda (Korčula) - "Otac Pio“
Mjesečni susreti: Drugi ponedjeljak u mjesecu
Ministra: Ana Dračevac
Duhovni asistent: fra Šime Romić (OFM), Franjevačka provincija Uznesenja BDM (OFM), Mostar (BIH)

Makarska - "Uznesenje Marijino"
Mjesečni susreti: Po dogovoru
Ministra: Anka Klarić
Duhovni asistent: fra Ante Čovo (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Metković
Mjesečni susreti: Po dogovoru
Ministra: Ančica Medak
Duhovni asistent: fra Ante Bilokapić (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Omiš - "Gospa od Karmela"
Mjesečni susreti: Prva nedjelja u mjesecu i po dogovoru
Ministra: Ozana Tafra
Duhovni asistent: fra Stipe Bešlić (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Orebić (Pelješac) - "Sv. Elizabete Ugarske"
Mjesečni susreti: Po dogovoru
Ministra: Marija Pinjuh
Duhovni asistent: fra Šimun Romić (OFM), Franjevačka provincija Uznesenja BDM (OFM), Mostar (BIH)

Podbablje - "Sveta Klara"
Mjesečni susreti: Svaki četvrtak u mjesecu
Ministar: Zdenko Perkušić
Duhovni asistent: fra Nediljko Čarapić (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Proložac - "Rane Sv. Frane"
Mjesečni susreti: Četvrtkom po dogovoru
Ministra: Suzana Šimić
Duhovni asistent: fra Vinko Gudelj (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Rožat, Mokošica - "Marijina pohođenja"
Mjesečni susreti: Prva srijeda u mjesecu
Ministra: Marija Pavlović
Duhovni asistent: fra Josip Sopta (OFM), Franjevačka provincija sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri (OFM), Zadar

Runović - "Svi svetih franjevaca"
Mjesečni susreti: Zadnja nedjelja u mjesecu
Ministra: Ivana Lešina
Duhovni asistent: fra Mladen Prolić (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Sinj - "Čudotvorne Gospe Sinjske"
Mjesečni susreti: Prva subota u mjesecu
Ministra: Mara Filipović Grčić
Duhovni asistent: fra Petar Klapež (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Split - Pojišan - "Gospa od Pojišana"
Mjesečni susreti: Svaka srijeda u mjesecu
Ministra: Dragica Buljubašić
Duhovni asistent: fra Drago Vrhovec (OFMCap), Hrvatska kapucinska provincija sv. Leopolda Bogdana Mandića (OFMCap), Zagreb

Split - Dobri - "Gospa od zdravlja"
Mjesečni susreti: Prva nedjelja u mjesecu
Ministra: Lukrecija Bojanić
Duhovni asistent: fra Jakov Begonja (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Split - Obala - "Sv. Frane"
Mjesečni susreti: Četvrti ponedjeljak u mjesecu
Ministra: Dina Vrcan
Duhovni asistent: fra Kruno Kemić (OFMCon), Hrvatska provincija sv. Jeronima Franjevaca konventualaca (OFMCon), Zagreb

Split - Sukošan - "Sveta Obitelj"
Mjesečni susreti: Zadnja nedjelja u mjesecu
Ministra: Anka Kovačić
Duhovni asistent: fra Ivica Martinović (TOR), Provincija franjevaca trećoredaca glagoljaša sv. Jeronima (TOR), Zagreb

Split - Trstenik - "Blagovijest"

Mjesečni susreti: Prvi i drugi ponedjeljak u mjesecu
Ministra: Mira Maslov
Duhovni asistent: fra Stipe Nimac (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Trogir - Drid - "Sv. Elizabete Ugarske"
Mjesečni susreti: Prva nedjelja u mjesecu
Ministra: Vesna Delić
Duhovni asistent: fra Matija Matošević (OFM), Franjevačka provincija sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri (OFM), Zadar

Vinjani - "Sveti Roko"
Mjesečni susreti: Treća nedjelja u mjesecu
Ministra: Zrinka Kukavica
Duhovni asistent: fra Jakov Udovičić (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

Zmijavci - "Sv. Leopold Bogdan Mandić"
Mjesečni susreti: Druga nedjelja u mjesecu
Ministra: Jasna Šabić
Duhovni asistent: fra Frano Laco (OFM), Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja (OFM), Split

 

 

 Blato, Vela Luka, Cavtat, Dubrovnik - Lapad, Dubrovnik "Mala braća", Imotski, Kuna, Lumbarda, Makarska, Metković, Omiš, Orebić, Podbablje, Proložac, Rožat, Mokošica, Runovići, Sinj, Split "Gospa od zdravlja", Split - Pojišan, Split - "Sv. Frane", Split "Sv. Obitelj", Split - Trstenik, Trogir, Drid, Vinjani, Zmijavci

 

Franjevački svjetovni red OFS

Splitsko-dubrovačko područno bratstvo
„Sv. Leopold Bogdan Mandić“

Trg Gaja Bulata 3

21 000 Split

Tel.: 021 / 541 718